Kliknij sytuację, dla której szukasz ulgi, które obniżającej ceny biletów:

Ads

niedziela, 10 marca 2013

REGIOkarnet - trzy dni jazdy pociągiem za bezcen

Podróżujesz nieregularnie, ale kiedy już jedziesz potrzebujesz dobrej promocji? W promocji REGIOkarnet za 75 lub 129 złotych otrzymujemy 3 dni jazdy po Polsce - dowolnie wybrane w ciągu dwóch kolejnych miesięcy.

Taki promocyjny karnet jest imienny - jest ważny tylko w rękach osoby, której dane na nim widnieją (więc należy mieć ze sobą dokument tożsamości, np. dowód osobisty).
Plusem takiego karnetu jest fakt, że trzymamy go w portfelu, bagażu, gotowe do wyjazdu. REGIO-karnet na pociąg opłaca się szczególnie, jeśli na starcie podróży nie ma kasy biletowej, a wyjazd jest daleki (powyżej 13 / 22 zł w jedną stronę każdego wybranego dnia). W porównaniu do biletu weekendowego, nie ma tutaj ograniczeń co do wybranych dni tygodnia i odległości między datami wyjazdów.

REGIOkarnet można kupić w dwóch poziomach ceny:

- za cenę 75,00 zł – ważny wyłącznie w pociągach REGIO oraz osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW;
- w cenie 129,00 zł – na pociągi REGIO, interRegio i REGIOekspres oraz w pociągach osobowych Arriva RP, KD, KŚ i KW.

Zatem cała doba (0:01-24:00) jazdy pociągami osobowymi po całej Polsce kosztuje wtedy tylko 25 złotych, a osobowymi i pospiesznymi to zniżka na sztywne 43 złote za dzień, niezależnie od ilości kilometrów, odległości stacji.
Od tych cen nie ma jednak ulgi, zniżki itp. a więc najbardziej korzystają osoby, których np. rabaty studenckie nie obowiązują.

Jak skorzystać z biletu w promocji REGIOkarnet?

  • Zakupić można go w kasie biletowej, także z przyszłą datą. Należy się wylegitymować, podobnie przy kontroli biletu (bilet jest imienny - jest na nim miejsce na imię i nazwisko pasażera), więc należy posiadać ze sobą dowód tożsamości.
  • Jednocześnie, na starcie podróży danego dnia zgłosić się po pieczęć do kasy biletowej lub konduktora (tzw. legalizacja biletu na dany dzień). 
  • Wykorzystać bilet (odbyć 3 dni przejazdów) należy w 2 miesiące od pierwszego dnia, inaczej się przeterminuje (REGIOkarnet straci ważność).

Chcesz jeździć z innymi osobami na konkretnej trasie? Porównaj REGIOkarnet z karnetem REGIOpiątka tutaj >>

3 komentarze:

Coś w tej promocji nie jasne? - Twój komentarz - Twoja ulga!